Радио Милева
Цеце Георгиев во сите изданија

Македонскиот топ модел кој се сликаше по долна облека на гробишта, со спуштени гаќички на вц школка, топлес на модна писта… постираше секси трудничко селфи! (ФОТО)

Македонскиот топ модел кој се сликаше по долна облека на гробишта, со спуштени гаќички на вц школка, топлес на модна писта… постираше секси трудничко селфи! (ФОТО)

Некогаш една од од најубавите и најатрактивни  македонски манекенки, Цеце Орешкова, сега Георгиев ги брои последните денови до породувањето. Цеце со нетрпение чека улогата на некогашна манекенка и топ модел да ја замени со најважна улога во животот на секоја жена –  да стане мајка.

Таа на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии на који позира со трудничкото меше. Но на последната, на која се гледа дека е во одмината бременост, Цеце по примерот на многу светски познати лица, тоа го стори во долна облека, потенцирајќи го сиот свој сексапил како трудница на која во преден план е  нејзиниот стомак.

Таа на македонската јавност и е позната по тоа што беше една од првите македонски манекенки и топ модели, која имаше храброст да се соблече…

Имаше неколку серии на разголени фотосесии во долна облека, а понекогаш и без неа…

…Некои од нив одеа дури и до границите на бизарноста, како онаа, на која таа во бела долна облека и невестински вел се сликаше ноќе на гробишта!

Беше прва Македонка која на уметничкиот фотограф Дарко Мораитов му позираше  седната на тоалетна школка со спуштени гаќички…

А, беше и првата Македонка која на модната писта ги покажа разголените гради…

Згодната и сексапилна неготинчанка денес живее во Скопје и е во брак со манекенот Кристијан Георгиев, со кого претходно беа во љубовна врска долги години и со кого ја очекуваат својата принова.

Инаку Цеце студирала ветерина, а е голем љубител на животните, од кои особена слабост и се коњите.

И самата јава и е членка на коњичкиот клуб „Animals“ (Животни) од Скопје, па не ретко знае да направи и егзотични фотосесии со своите љубимци.

Останати вести од Радио Милева