Радио Милева
горда баба

Македонската ТВ спикерка стана баба по втор пат: Името на внуката по денешниот православен празник (ФОТО)

Македонската ТВ спикерка стана баба по втор пат: Името на внуката по денешниот православен празник (ФОТО)

Гордана Ѓорчева, познатата ТВ спикерка на вести  во МТВ, денес, 30-ти септември 2022 година, по втор пат стана баба.

Таа радосната вест ја сподели на својот Фејсбук профил и напиша:

„Вера се роди. Вања си доби сестричка. Мама Луци и тато Александар си имаат и ќеркичка, напиша Гордана.

Како што може да се заклучи осд споделениот пост на среќната баба,  внуката го добила името по денешниот православен празник: ВЕРА, љубов, надеж…

Инаку, ТВ спикерката Гордана Ѓорчева беше во брак со покојниот наш актер Бранко Ѓорчев, со кој ја имаат ќерката Луција.

Фото: Фејсбук принтскрин/Gordana Gjorceva

Останати вести од Радио Милева