Радио Милева
Не ја давај Боже... никому, освен мене

„Македонската Северина“ одново се соблече: Битолската фолкерка Марија Луиса ќе ве стаписа, „пиштол гола“ само по кошула (ФОТО)

„Македонската Северина“ одново се соблече: Битолската фолкерка Марија Луиса ќе ве стаписа, „пиштол гола“ само по кошула (ФОТО)

Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса, е името на атрактивната битолска  фолк пејачка која на пошироката јавност не и стана позната своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед, разголените фотографии и нејзината наводна,  порно афера.

„Македонската Северина“, како што оттогаш почнаа да ја нарекуваат и понатаму а турка истата естрадна стратегија: атрактивен изглед, сексапил пуштен нанајјако, разголени фотографии и фотосесии, дузина настапи по кафеани и клубови по Македонија и надвор од неа, а сопствена песна – нигде!?

И иако можеби оние кои ја слушале некеде и биле на нејзините настапи очекуваа конечно хит од сексапилната битолчанка, наместо песна добија нови разголени фотографии. Дел од нејзината естрадна стратегија или само неодолива желба да се сподели најдоброто од себе, со следбениците на социјалните мрежи, сеедно.

Марија Луиса „пиштол гола“ само по бела кошула, а под неа – ништо… Само гола кожа, рамна снага – вито тело, раскошни телесни атрибутимеѓу кои доминираат големите гради и извајаната заоблена задница…

Над сето тоа заводлив поглед и предизвикувачки пози, како доволна провокација за „еротска имагинација“ на машката популација, а веројатно и на понекоја од „оние дами“!

Овој пат мини сесијата не професионална, туку се работи за неколку црно бели селфи пози со кои Марија Луиса одново ги дразни сите сетила…

Патем, пејачката одново не потсетила како изгледа кога чќе се препушти во истинските раце, кога е профи фотографирањето во прашање, објавувајќи една-две необјавени слики од нејзината секси фотосесија изработена од  „Д.Р.Д медиа“.

Сама, со голо селфи во постела или пред огледало во некоја хотелска соба или пред фотообјективот на прекалени професионалци, едно е сигурно: Марија Луиса зрачи со сексапил од веѓите до ножните палци, предизвикувајќи таков еротски набој што додека ја гледате, само една мисла имате: „Боже не ја давај… Никому, освен мене!“

Така барем за себе и својата еротска убавина мисли „битолската Северина“!

Фото: Инстаграм принтскри/luisa.todorovska/Д.Р.Д. медиа

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева