Радио Милева
спремна и пожелна...

Македонската ријалити ѕвезда Елеонора Миљковиќ вака се подготвува за првата брачна ноќ: „Знам дека листата на желби без мене ти е празна“ (ФОТО)

Македонската ријалити ѕвезда Елеонора Миљковиќ вака се подготвува за првата брачна ноќ: „Знам дека листата на желби без мене ти е празна“ (ФОТО)

По свршувачката,  откако Елеонора Миљковиќ најпрвин беше запрoсена од своето момче Чедо, со кое се во долгогодишна љубовна врска, македонската ријалити ѕвезда  направи и веридба. Деновите по веридбата среде последните летни денови македонската ријалити ѕвезда  времето за одмор најмногу го минуваше во бикини, покрај домашниот базен во својот двор.

Патувањето на некоја егзотична дестинација идната невеста веројатно го планира за подоцна, по свадбата, па репризата од одморот и медениот месец ќе ги спои во корисно и убаво?!

Она што е познато е дека за да не биде сосема осамена, друштво и прави бушавиот куќен љубимец, нејзиното кученце Болт кој е миленик на целото семејство, но по се’ изгледа најмногу на младата газдарица.

Нора со него и јаде и пие и спие, се сонча и капе во базенот, со него најчесто го поминува денот.

Со својот мал, бел, влакнест bichonfrisé од кого не може да се раздели. И таа од него, ама и тој од неа… Зашто каква секси убавица е неговата млада газдарица, никој нормален не би се однесувал поинаку.

Впрочем, само еден поглед однапред или одзади, сеедно каде ви е попрегледно и… Многу веројатно дека и вие ќе ги оближувате усните од желба, копнеж, возбуда и позитивен стрес, како што тоа го прави малечкиот пес.

Впрочем и нему  уште на прв поглед му е јасно дека констатацијата:  Колку неговата газдарица е „сочна“ –  е апсолутно точна!

Во меѓувреме, идната невеста веројатно размислува за она што и претстои и ја очекува. Додека многумина свадбените подготовки ги почнуваат со избор на ресторан, музика, свадбена венчаница… македонската ријалити убавица очигледно има поинаков план и замисла.

Барем според она  што го споделила на својот Инстаграм, Елеонора покажала како би сакала да изгледа во првата брачна ноќ… Замислете си само каква тоа моќ има еротската долна облека на ваква секси убавица и што се’ може да разбуди во потсвеста на младоженецот во брачната постела со неговата невеста…?!

Ако не ви текнува или немате доволно фантазија, Елеонора е таа што уште отсега најави, што ќе му шепне на уво на младоженецот пред да почнат да ја споделуваат љубовта во првата брачна ноќ, како во еротска сказна: „Знам дека листата на желби без мене ти е празна“!

Фото: Инстаграм принтскрин/__elle.m__

 

 

 

 

 

 

 

Останати вести од Радио Милева