Радио Милева
поинаква

Македонската победничка на „Ѕведите на Гранд“, Славица Ангелова ја навјаса носталгија, она што периодов го прават сите, таа го нема (фото)

Македонската победничка на „Ѕведите на Гранд“, Славица Ангелова ја навјаса носталгија, она што периодов го прават сите, таа го нема (фото)

„Тивката“ победничка на последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Славица Ангелова и по победата на најгледаното шоу, не е од оние учеснички кои „бомбардираат“ со се’и сешто – од приватност, до настапи.

Иако периодов настапува со рок составот „Дед соу“ на менторот Ѓорѓе Давид, за Славица ова лето ретко слушаме и гледаме објави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Angelova (@slavica.angelova)

Но, како што вели во едно свое неоамнешно интервју, новитетите на музички план се попдготвуваат да септември, така што ова е како некое затишје пред есенска бура од активности.

Скромна, ненаметлива, а за некои дури и рамнодушна на победата, Славица очигледно се уште е во фаза на адаптација од она што и се случи.

Сепак, се уште сме лето, сите се по одмори, препуштени на релаксација и акумулирање на сончева енергија и витамин Д, а Славица во својата последна објава на Инстаграм вели дека токму тоа и недостига.

-Ми недостигаат овие дениови, ја опиша „Гранд“ ѕвездатѕа својата носталгија, односно потреба од уживање во бикини и препуштање на уживањето на плажа.

Веројатно работа за неа има доста и не е вистинското време за одмор на плажа како за сите останати.

Затоа излез и бегство кон својот мир, таа го најде во прошетка во природа, а тоа го сподели и на своите „стори“ од Инстаграм профилот.

Колку интензивно ќе биде она кое го најави и дали најпосле ќе ја видиме совземена и влезена во вистинската победничка улога, останува да почекаме за тоа што ни подготвила Славица Ангелова.

фото:Инстаграм принтскрин/Славица Ангелова

Останати вести од Радио Милева