Радио Милева
„сестра по нарав“....

Македонската мисица како божица на љубовта, страста и сексот: Кристина Димитриевска е синоним за ерос! (ФОТО)

Македонската мисица како божица на љубовта, страста и сексот: Кристина Димитриевска е синоним за ерос! (ФОТО)

Македонска убавица, модел, мисица, фитнес тренер, пејачка, од пред некое време и водителка, Кристина Димитриевска и кога не е професионално активна и тоа како знае јавноста да ја „заскокотка“. Со бурните случувањата во приватниот живот или едноставно со самата појава, зашто Кристина доволно е само да сподели нова фотографија на социјалните мрежи и голем дел од машката популација веднаш да ја „нажи“…

Овој пат нејзината најнова фото-објава на Инстаграм ја покажува во издание кое е прилични смело, па затоа ежењето кај посилниот пол е веројатно… „по цело тело“!

Имено, расната убавица сакајќи да избега од летната жега, деновите ги минува покрај вода… Костимите за капење разбирливо во ваква прилика се неизбежен дел од она што го носи на себе, но овој последниот во кој се фотографирала, македонската мисица ја преставува како вистинска божица… на љубовта, страста и сексот!

Потпрена на карпа во „провокативна поза“, во едноделен модел кој многу повеќе открива отколку што покрива, Кристина го споделила сиот свој телесен раскош со своите следбеници… Оние од истиот пол веројатно и љубоморат, и завидуваат или и се воодушевуваат, додека оние од посилниот и нешто повеќе од тоа посакуваат. Барем оние  мажи, што за убавина „имаат нос“, зашто Кристина Димитри е вистински синоним за ерос!

Kако што носи име и колекцијата на костимот за капење во кој е (с)облечена македонската убавица… Како еротска божица на љубовта, страста и сексот… Како да е „сестра по нарав“ на самот Ерос!

Фото: Инстаграм принтскрин/kristina.dimitry

 

 

 

Останати вести од Радио Милева