Радио Милева
пробај да не пробаш...

Љупка Арсовска – македонската „Гранд“ и „IDJ TV“ ѕвезда со „кардашијановска“ задница, со провокативна фото-објава во жешки пози, повикува: „Пробај ме“! (ФОТО)

Љупка Арсовска – македонската „Гранд“ и „IDJ TV“ ѕвезда со „кардашијановска“ задница, со провокативна фото-објава во жешки пози, повикува: „Пробај ме“! (ФОТО)

Атрактивната млада македонска пејачка Љупка Арсовска продолжува да привлекува се’ поголемо внимание со секоја своја нова појава… Во „Ѕвездите на Гранд“ дојде да си ги оствари своите музички соништа, а ги разбранува еротските фантазии, откако оваа секси убавица предизвика „лудница“ со својата „кардашијановска“ задница!

Расната Македонка исто така големо внимание привлече и поради фотографиите и видеоснимките што ги објавува на социјалните мрежи. Така беше додека во „Гранд“ , а подоцна и  во новото музичко талент натпреварување наречено „IDJ Show“.

Бујно надарената пејачка  се појави во повеќе предизвикувачки изданија во кои како на тацна го истури сиот свој телесен раскош… Од големата овална „кардашијановска“ задница, до гигантскиот граден кош!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Arsovska (@ljupkarsovska)

На сето тоа му кумуваше дебитантската песна која за „IDJ Show“-уто ја сними , насловена како „Лења“ (Мрзелива), со која Љупка директно тргна да ја освојува регионалната публика.

Премиерниот настап со истата и нејзината жива интерпретација само уште повеќе ги предизвика копнежите, измами воздишките и разбранува фантазиите и соништата кај машката популација.

За пејачката тоа беше огромен скок, а социјалните мрежи почнаа уште повеќе да горат… Од Инстаграм до ТикТок!

Сепак последната фото објава на македонската пејачка се чини дека засега е онаа – најжешката!

Имено, таа сподели неколку жешки фотографии на кои позира во црно боди, толку предизвикувачки што ќе ве остават без зборови… Зошто не ќе можете ништо да кажете од провокативните пози на секси убавицата, од кои ќе ви „падне вилицита“!

Штотуку излезена од бањата испружена на фотелја со кренати нозе и чаша вино в рака Љупка повикува: „Пробај ме“!

…Или широко расчекорена во седечка положба, дегустирајќи ја првата голтка од пијалокот на боговите од погледот на Љупка ќе ви застане грутка во грлото. И ај после пробај „да не пробаш“… Макар голтка од виното.

Зашто ваков сексапил никого не остава рамнодушен. Дозата на возбуда е загарантирана, а Вашиот притисок, како и популарноста на Љупка Арсовска… Се качува и оди во нагорна насока!

Фото: Инстаграм принтскрин/ljupkarsovska

 

Останати вести од Радио Милева