Радио Милева
благодарна и среќна....

Македонската „Гранд ѕвезда“ со вереникот на Јонско море: Мими и Нуне уживаа во благодетите на животот на „меден месец“… на проба!? (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“ со вереникот на Јонско море: Мими и Нуне уживаа во благодетите на животот на „меден месец“… на проба!? (ФОТО)

Mладата македонска пејачка Мими Јовановска од Велес публиката ја запозна по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, каде ги воодушеви и жирито и јавноста со своите фуриозни и беспрекорни настапи, преставувајќи се и себе и Македонија во најдобро светло.

За приватниот живот не сакаше да зборува се додека не се дозна дека се забавува со познатиот музичар Филип Нуне(вски), од семејниот бенд „Нуне брадрс“.

„Јас и Филип сме во врска, ете само тоа ќе кажам,  не сакам многу да зборувам за тоа“ – изјави Мими во една прилика.

Музичко-љубовната двојка на почетокот на август 2021 година  имаше многу убав повод за славење и радост.

Имено, Филип ја побара раката на Мими, а таа му кажа „ДА“ на нејзиниот избраник.  Мими на својот Фејсбук објави фотографија од  неа и Филип, на која го покажа и свршеничкиот прстен.

„Милион пати – ДА“ – напиша таа како појаснување на фотографијата. И не помина долго, македонската „Гранд Ѕвезда“  заедно со својот сакан замина на одмор. Еден вид „пробен меден месец“.

За дестинација ја одбраа Грција, поточно познатиот остров Лефкада, од каде Мими и Нуне споделија неколку заеднички фотографии, а „распеаната велешанка“ не пропушти да ги овековечи моментите на среќа и уживање и со неколку свои селфија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mimi Jovanovska (@mimijovanovskaa)

„Бидете благодарни, забавете и уживајте во животот“ – напишала Мими покрај летниот фотосеријал, очигледно задоволна и среќна од она што годината 2021-ва и го донесе во животот. Популарност, нови пријателства, повеќе настапи, крунисување на љубовта…

Не е малку, особено не во време-невреме, на пандемија и економска криза, за кои Мими е доказ дека патиштата на животот се чудни. Некому  за жал, солзи, некому за среќа, бисери…!

Фото: Инстаграм принтскрин/mimijovanovska

 

 

Останати вести од Радио Милева