Радио Милева
кафе, постела и цигара...

Македонската „Гранд ѕвезда“ се соблече и позираше во секси долна облека: Андријана Петерушовска како од еротска насловница го најави своето учество на „Макфест“ (ФОТО)

Македонската „Гранд ѕвезда“ се соблече и позираше во секси долна облека: Андријана Петерушовска како од еротска насловница го најави своето учество на „Макфест“ (ФОТО)

По завршувањето на напорната сезона и успехот со пласманот во најпознатотот регионално музичко талент шоу, македонската „Гранд“ ѕвезда  ова лето дефинитивно сексапилот го пушти на најсилно.  Андријана Петрушовска уште на  годишниот одмор онака по бикини, па и топлес  разголена, покажа дека изгледа повеќе од привлечно, доволно провокативно, атрактивно, а на моменти дека е и неодоливо возбудлива.

На плажите крај егејскиот брег или на прошетките по белото море со брод  Андријана  не пропушти да го истакне сиот свој телесен раскош со кој младата убавица располага, па се покажа во опуштено и заводливо издание, онака како што таа најдобро умее.

Покрај убавиот лик и долгите нозе, бујните атрибути се разбира во прв план, особено она што мајката природа и го дала и извајала одзади, со чиј поглед на него преку летните фотографии пејачката своите Инстаграм следбеници неколку пати ги почести и награди!

Откако се врати од одморот расната Андријана веднаш му се врати на пеењето… Денес во клуб или кафеана, помали или поголеми локали, а утре кој да знае, можеби и во големи сали. Но, атрактивната пејачка очигледно бргу почнала да ги учи сите трикови на шоу бизнисот, па сфатила дека  пеењето не е доволно за голема популарност и слава, ако при тоа и не се разголиш… од петици до глава.

Токму затоа Андријана реши одново, само на малку поинаков начин да го сподели сиот свој сексапил…

И тоа онака, како што жените биле најпривлечни одвека, па македонската „Гранд ѕвезда“ се соблече и позираше во секси долна облека.

Најпрвин само малку подразголена, не целосно, но доволно соблечена во градник и гаќички од свила и тантела, како најавна предсесија за она главното што допрва не очекува од Андријана. И на музички план и на фотографии.

Имено, атрактивната пејачка со ова го најави своето деби учество на годинешното издание на фестивалот „Макфест“ во Штип, каде Андријана за прв пат ќе настапи.

„Рано е за да откријам било што, но она што може да ветам е дека ќе изгледа светски. Полека веќе работиме и сигурна сум дека публиката ќе биде воодушевена – вели Петрушовскам, најавувајќи декама ксимално ќе се погрижи настапот да биде запаматен.

 

Покрај изјавата дека  „ ќе жари и пали на Макфест“, Андријана  уште отсега мажите ги „фрли во несвест“, подгревајќи ја атмосферата токму со најнова фотосесија со познатиот фотограф Стефан Соколовски познат како Бед Стеф, кој пак соработува со најпознатите домашни, но и регионални ѕвезди.

Така, следната тура еротски пози се во бела постела, каде пејачката ја распослала сета своја телесна убавина, овој пат во жолта комбинација на секси долна облека. Со филџан кафе после будење и подоткриено меѓуножје…

…И веднаш потоа клекната со поглед кој мами возбуда и расчекорена поза која предизвикува ерупција од страсти и воздишки.

Црно – белата комбинација на уметнички фотографии е зачинета со малку поинаква еротика.

Пејачката со запалена цигара во уста и затворени очи како ужива во моментот… Фото сегмент кој го потенцира еротскиот набој до таа мерка, што веќе на следната поза сфаќате каква „секси ѕверка“ ве гледа во очи со поглед кој ќе ве наежи и поттикне вашите страсти и чувства,  додека чадот од цигарата убавицата дискретно го испушта од уста!

Зашто кога Андријана онака разголена по секси долна облека, додека ве гледа право очи – пуши… на другите им „чури од уши“! Особено ако погледот го спуштат малку подолу, под проѕирните жартиери, каде на секое вистинско машко, сакал или не, погледот сам ќе му се усмери!

Фото: Инстаграм принтскрин/andrijanapetrushovska/@badstef

 

Останати вести од Радио Милева