Радио Милева
не ја заобиколи провокацијата

Македонската „Гранд ѕвезда“ е „секси до болка“, заводлива „до коска“: Андријана Петрушовска колку и да го менува стајлингот, возбудата ја потикнува да биде пуштена на најсилно (ВИДЕО)

Македонската „Гранд ѕвезда“ е „секси до болка“, заводлива „до коска“: Андријана Петрушовска колку и да го менува стајлингот, возбудата ја потикнува да биде пуштена на најсилно (ВИДЕО)

Откако воодушеви со својот настап во последното изданије на „Ѕвездите на Гранд“ одлично изведувајќи ја макфестовската тема на Тамара Тодевска, „ „Тажна љубов-среќна песна“, македонската кандидатка Андријана Петрушовска имаше свој настап заедно со другите учеснички и во таканаречениот „Гранд – специјал“.

Таму долгоногата Македонка одново брилјираше и со појавата и со изведбата на истата песна од Тамара.

Андријана го смени стајлингот, но не ја заобиколи провокацијата. Свечениот долг фустан  од провидна тантела го замени со спортска елеганција.

Црно свиленкасто сако, закопчано со широк црн ремен околу тенката половина, длабоко деколте од кој градите срамежливо ѕиркаат, со собрана коса, во полувисоки чизмички на високи потпетици, а под сакото…?

Моменти за возбудлива љубопитност, дали и што носи пејачката под палтото? Кусо мини фустанче, шорцеви или… само гаќички?

Што и да носи, македонската „Гранд ѕвезда“ изгледа „секси до болка“, заводлива „до коска“. Андријана Петрушовска колку и да го менува стајлингот, возбудата ја потикнува да биде пуштена на најсилно!

Фото: Инстаграм принтскрин/andrijanapetrushovska

 

 

Останати вести од Радио Милева