Радио Милева
кучка или дечко?

Македонската фолкерка во необична љубовна екстаза во домашен амбиент: „Твојте бакнежи на моите бели кошули“… или каде веќе?! (ФОТО)

Македонската фолкерка во необична љубовна екстаза во домашен амбиент: „Твојте бакнежи на моите бели кошули“… или каде веќе?!  (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Вељовска неодамна обзнани дека станала вегетеријанец.

Благодарение на нејзината пријателка, нутриционистката Клаудија Адеми, таа престанала да јаде месо, почнала строго да внимава што јаде и редовно да вежба, иако физичката активност на фолкерката никогаш не и недостасувала.

Тоа најмногу го покажа на своите Тик-Ток и Инстаграм куси видео клипчиња за време коронапандемијата во периодот на ланскиот карантин, кога бевме сите затворени по дома. Тогаш Ирена наоѓаше најразлични начини да се забавува себе си и своие следбеници на социјалните мрежи, но и со разни „лудории“ да ја одржи кондицијата и физичката активност за да не „зарѓа“!

Фолкерката „експлодираше“ во карантинот: Еротскиот танц на Ирена Вељовска во неколку чина, ќе се памети цела година (ФОТО+ВИДЕО) – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Дека е скочна, гипка, подвижна и еластична, видовме оддамна, а сега знаеме и дека македонската фолкерка повеќе не е месојад! И тоа не само заради линијата., туку и заради љубовта кон животните, што Ирена ја покажа на дело со последното споделено видео во вид на најново Тик-Ток клипче.

На, него, во домашна атмосфера  Ирена споделува нежност и љубов со голем жолт машки Лабрадор! На вака сексапилна убавица кој не би и пришол, па тоа го направи и големиот пес додека пејачката седеше залегната во големата фотелја.

Веројатно нешто на неа го привлече, па тој полека, онака дискретно шмекерски и пријде и за миг се најде исправен во нејзините прегратки… А каде што има прегратки има и бакнежи… И тоа онакви, во стилот на песната на легендарниот Тоше: „Твоите бакнежи на моите бели кошули“… во кои е променета пејачката!

Пуштање јазик и лижење од кучешка страна и „усни на усни“ или поточно, „усни на муцка“ од страна на Ирена! Како и да е едно е евидентно: Љубовта е обострана… Како и размената на нежности!

Остана само дилемата врзана за две нешта: Кој е, а кој не е овде вакциниран, ако домашните љубимци воопшто и можат да фатат Ковид-19?

И можеби она уште поважното: Кому повеќе му недостасувало љубов летово? На машкиот лабрадор му фали кучка или на сексапилната пејачка дечко?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irena Veljovska (@irenaveljovska)

Фото: Инстаграм принтскрин/irenaveljovska

 

Останати вести од Радио Милева