Радио Милева
Апсорција на витаминн Д

Македонската актерка разголена на тераса го впива и ужива пролетниот сончев зрак (фото)

Македонската актерка разголена на тераса го впива и ужива пролетниот сончев зрак (фото)

Актерката Ана Стојановска досега сме ја виделе во многу претстави, македонски филмови и серии, реклами, како ТВ водителка, учесничка во реално шоу…

Оттаму, како актерка на разни ликови била во секакви изданија, но она што се случува на сцена или телевизија, секогаш е поразлично од она каква е Ана приватно и по дома.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Stojanovska (@anchi.stojanovska)

Ана пак, изминатиот период го снимаше филмот насловен „Кајмак“ во режија на Милчо Мачевски, а паралелно работи и на други проекти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Stojanovska (@anchi.stojanovska)

Актерката секогаш го претпочита природното издние, па освен на сцена или пред камера може да се види со посилна шминка или некоја провокативна облека.

Овој пат, таа уживаше во пролетното сонце на тераса, барем додека пред да почнат овие пролетни дождови. Ана собра витамин Д и ги почести следбениците со една приватна фотографија за која доби доста комплименти на сметка на изгледот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Stojanovska (@anchi.stojanovska)

Инаку, за потсетување Ана ја гледавме доста често на телевизија во серијата „Инсајдер“ од 2017, а таму  ја глуми фото-репортерката Антонија.

фото:Инстаграм/Ана Стојановска

Останати вести од Радио Милева