Радио Милева
се огласи

Мајката на Тања Савиќ проговори за врската на пејачката со политичарот: „Од тоа нема ништо вистина“

Мајката на Тања Савиќ проговори за врската на пејачката со политичарот: „Од тоа нема ништо вистина“

Некое време се пишува дека Тања Савиќ е во врска со познат политичар, градоначлникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ.

Пејачката во „Инстаграм лајв“  ги демантираше овие пишувања.

Иако се уште се пишува дека се во емотивна врска, мајката на Тања за блиц.рс вели дека нема ништо од тоа.

Имено, таа од портата на нивниот дом таа изјавила дека не сака да зборува за нивната романса.

-Најдете ја, па зборувајте за неа. Никој не видов, имав корона, бевме во изолација. Порано купував весници додека Тања се напреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“, а сега имам телефон да читам“, вели мајката на пејачката.

=Ништо не е точно. Каков Драшко? Едвај се ослободив од еден, сега не и е потребен друг маж. Не можам на никој ништо да забранам, но сега децата се тука и не и треба никој. Сега треба да ги чува децата, изјави мајката на Тања.

За потсетување, сопругот на Тања, Душан Јованчевиќ во април претходната година без знаење на пејачката ги зема децата и ги однесе во Австралија. Пејачката во април оваа година ги врати своите наследници и живеат со неа во Смедерево.

фото: принтскрин/инстаграм/тања савиќ

Останати вести од Радио Милева