Радио Милева
нов стрес

Мајката на Николина Пишек е во тешка состојба! Поранешната водителка објави слика од болница: „Едвај нè препозна со брат ми“ (фото)

Мајката на Николина Пишек е во тешка состојба! Поранешната водителка објави слика од болница: „Едвај нè препозна со брат ми“ (фото)

И покрај тоа што сега сè оди на подобро, водителката се осврна на целиот стрес што го доживеа.

…Мајка ми можеше да плати со глава. Пред повеќе од три недели, таа беше донесена во собата за итни случаи во состојба на целосна конфузија. Персоналот, сосема со право, се фокусираше на потенцијално терминална и акутна состојба – крварење во мозокот. Тоа е елиминирано. Пациентот е испратен дома. Но, состојбата на мајка ми се влошува. Едвај ме препознава мене и брат ми и тоа е отприлика.

За среќа, тука приказната добива нов пресврт. Барем за мајка ми. Мајката во тешка состојба е сместена во KBC Rebro, сите тестови се направени во рекордно време, се стартува комплексен дијагностички апарат – без никаква потрага по врска или заштита.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)


Да потсетиме, Николина по погребот на нејзиниот сопруг следеше јавна расправија со свекорот Миша Гроф, кој дури ја обвини дека е одговорна за смртта на Видој. Таа  најави тужбата, а тој противтужбата, а потоа за хрватските медиуми изјави дека се во добри односи.

Останати вести од Радио Милева