Радио Милева
детали

Мајката на Наташа Родиќ откри детали за момчето на немажената ќерка: „Неколку години се заедно, но често раскинуваа“

Мајката на Наташа Родиќ откри детали за момчето на немажената ќерка: „Неколку години се заедно, но често раскинуваа“

Сестрите Родиќ го привлекуваат вниманието како поради нивната убавина така и поради партнерите.

Имено, Богдана Родиќ е во брак со синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, Бојана Родиќ со синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан доби син. Третата сестра од Родиќ, Наташа ја поврзуваа со синот на Злата Петровиќ и Пеја, Јован Пејиќ.

Сепак, Наташа стави крај на приказните дека е заедно со Јован објавувајќи фотографија на која за рака се држи со друго момче.

Потоа следуваше и снимка на која парот се бакнува, па фотографија од теретана…

Мајката на Наташа, Данијела Родиќ откри детали за нивната врска.

-Секако дека го запознав момчето на Наташа, тој е фин дечко, долго време се заедно. Да, беа заедно на свадбата на Вељко и Богдан“, вели Даниела за 24 седам и го откри името на потенцијалниот зет.

-Се вика Матија Бојовиќ, од Подгорица е. Тие започнаа да се забавуваат во 2017 година, но неколку пати раскинуваа. Официјално повторно се заедно околу месец“, вели мајката на Родиќ.

Матија во 2020 година го истетовирал името на Наташа на неговиот бицепс. Како што се шпекулира, парот заедно биле на одмор.

фото: Инстаграм/мисс родиќ

Останати вести од Радио Милева