Радио Милева
Тешка судбина

Мајката на Милица Павловиќ три децении живее во болка бидејќи морала да ја остави ќерката како бебе (фото)

Мајката на Милица Павловиќ три децении живее во болка бидејќи морала да ја остави ќерката како бебе (фото)

Мајката на Милица Павловиќ, Мирјана Ѓорѓевиќ, никогаш не се огласила во медиумите, иако е познато дека не е во добри односи со својата ќерка. Кога Милица имала само три месеци, баба Рада и дедо Владимир се грижеле за неа во Доњи Буниброд.

Мајката на Милица Павловиќ го продолжила животот во Грабовница, а мештаните за Република тврдат дека три децении поминувала низ страшни болки поради ќерката. Соседката Славица тврди дека Мира никогаш не решила да ја остави Милица кај баба и и дедо и во Буниброд, туку ја принудил таткото на Милица, Драгослав и неговите родители Рада и Владимир.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica)

Соседите наведуваат дека Мирјана била принудена да ја остави ќерката кај баба и дедо во селото Буниброд додека да се снајде со сопругот во Швајцарија.

Додека пред неколку дена Милица го прослави својот 31 роденден со баснословно скапа забава во Белград и на медиумите им се пофали дека ја има најдобрата маќеа, која најмногу ја сака на светот, нејзината мајка Мирјана Мира Ѓорѓевиќ, која е далеку од неа, ја прости горчливи солзи по којзнае кој пат затоа што уште еднаш не успеала да стигне до ќерка си и да и ја каже болната вистина, вели друга мештанка која инсистирала на анонимност бидејќи не сака проблеми со Милица, која, како што вели, е натопена во омраза и додава:

– Нејзината кутра мајка никогаш не сакала да излезе во јавноста со оваа приказна бидејќи не сака да и ја расипе кариерата. А Милица жива ќе ја истера мајка си во гроб. Таа претходно тужеше за идржување, а Мира, цела среќна, отиде на тие рочишта само за да ја види. Тоа беше нејзината единствена шанса да ја види одблиску. Па, што и да ти кажале баба ти, дедо ти и татко ти, сега си своја, па ќе застанеш, размислиш и разговараш со жената што те родила!

Мира Ѓорѓевиќ на социјалната мрежа Фејсбук и испрати роденденска честитка на својата ќерка со која ги растажи оние кои ги знаеја нејзините вистински семејни околности.

– Среќен роденден, единствена моја – напишала Мира, а објавила и фотографија од нејзината наследничка.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева