Радио Милева
Како сестри

Мајката на Миа Костова на прагот од седмата деценија позира во бикини и остава без здив: „Од овој стомак излегов пред 36 години“ (фото)

Мајката на Миа Костова на прагот од седмата деценија позира во бикини и остава без здив: „Од овој стомак излегов пред 36 години“ (фото)
фото:миа костова/инстаграм/принтскрин/ани и дими фотографи/ани

Миа Костова секоја година на Денот на вештерките 31-ви октомври има објава на социјалните мрежи која е страшно добра!

Станува збор за роденденска честитка до нејзината мајка, за која редовно во прилог оди и фотографија од која многумина остануваат со подотворена уста од тоа како изгледа г-ѓа Оливера.

Бидејќи ништо не е случајно и „крвта не е вода“, па и гените мораш да ги наследиш од некого, а со самото тоа и убавината, а Миа очигледно тоа го има наследено од нејзината мајка која е некогашна професионална балерина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivera Dilindarski (@dilindarski_o) on

Без оглед на годините, мајка и на Миа изгледа како за неа времето да застанало, со става вредна за сите пофалби.

-Сите имаат мајка, ја имам 59 годишна риба и сум и прва љубов. Чисто информативно, дупла шкорпија со месечина лав. Халоувин квин.Сликава е нова, од стомаков изглегов пред 36 години. Среќен мајка! Љуби те Миа, пишува во описот на роденденската честитка.

Кој би рекол дека се мајка и ќерка, многу повеќе како да се сестри!

Останати вести од Радио Милева