Радио Милева
убава на мама

Мајката на Јелена Ѓоковиќ се појави во ложата на Новак: Еве како денес изгледа конторверзната Вера (фото)

Мајката на Јелена Ѓоковиќ се појави во ложата на Новак: Еве како денес изгледа конторверзната Вера (фото)

Новак Ѓоковиќ во текот на целата година ја има поддршката од сите членови на семејството, кои посветено го следат секој негов натпревар и навиваат со отворени срца. А сега тимот доби засилување, па Новак на УС Опен го бодри уште една специјална дама, мајката на Јелена Ѓоковиќ, Вера.

Мајката на Јелена Ѓоковиќ по долго време е фотографирана во ложата на Новак, внимателно следејќи го натпреварот на својот зет, за кого многу мисли и со кого има прекрасна врска.

Вера Ристиќ привлече големо внимание од светските и домашните медиуми, пред се поради насмевката која никогаш не ја тргна од лицето, а потоа имаше коментари дека Јелена е копија на нејзината мајка, и дека е јасно од кого ја наследила убавина.

Однесување, воздржан став и стил, Вера сето тоа и го пренела на својата ќерка која никогаш не криела дека е многу приврзана за семејството.

фото: Clive Brunskill/Getty Images, Boško Karanović/printskrin/Profimedia

Останати вести од Радио Милева