Љубов и Секс

Мајка на две деца: „Спиев со повеќе од 80 оженети мажи, а за нивните сопруги воопшто не ми е жал“

Мајка на две деца: „Спиев со повеќе од 80 оженети мажи, а за нивните сопруги воопшто не ми е жал“

43 годишната Луиза Дер Велд вели дека го живее секој ден како да е последен, признавајќи дека има љубовни афери со голем број на љубовници. Вдовицата и мајка на две деца, Луиза Ван Дер Велде признава дека после смртта на својот сопруг спиела со 80 оженети мажи.

Луиза, која инаку е се*с терапевт зборува дека жените на нејзините љубовници знаат за изневерувањата, но замижуваат на тоа, бидејќи не се заинтересирани за се*с. “Со сопругот одлучивме да имаме отворена врска во последните години од нашиот брак. Па така продолжив и после неговата смрт, тоа ме научи дека секој ден треба да се живее како да е последен”, вели Луиза чиј сопруг изненадно починал на само 34 годишна возраст. Тие заедно имаат две деца, едното има 12, а другото 17 години.

“Традиционалниот брак често не успева, бидејќи е заснован на модел кој не е променет 150 години. Голем број на жени може да се обвини само себе поради тоа што мажите ги изневеруваат. Тие едноставно ја губат волјата за се*с и ја напуштаат спалната соба. Потполно се посветуваат на децата и домаќинството и престануваат да размислуваат за својот брак и сопруг. Не ми е воопшто чудно тоа што мажите ги изневеруваат жените. Секако, очигледно е дека и некои мажи можат да живеат без се*с, па не ги обвинувам ни жените кои изневеруваат”, вели Луиза.

Таа вели дека нејзиното животно дело е тоа што “својата сексуалност ја искористува до максимум”, па ги советува другите жени да не ја осудуваат поради нејзините лични одлуки.

“Луѓето би требало помалку да ме осудуваат и да му се посветат на се**от. Живот е прекраток за да имате се*с само со една личност”, заклучила вдовицата.

Кога станува збор за идеален партнер, таа категорично вели дека сака личност која ќе размислува исто како неа.

“Сакам мажи кои сакаат се*с како јас”, вели таа. “Околу 60 % од паровите ќе доживеат изневерување. Доколку се повеќе отворени кон сек**т, тоа би се случувало помалку”, вели Луиза која денес води и семинари за терапија на парови во кои ги поттикнува луѓето да зборуваат за своите се**уални фантазии.

Исто така, одржува и семинари на кои присутните може да имаат се*с меѓусебе. Таа има и своја компанија под името “Future Love”.

Таа тврди дека луѓето најмногу изневеруваат на Божиќ и Денот на Вљубените, но исто така смета дека жените се винновни за тоа.

“Празниците само ги вперуваат рефлекторите во сето она што е лошо во врските. Луѓето тогаш сфаќаат дека мора да се случува нешто повеќе во животот, од досаден с**с со ист партнер.”

извор:сител.мк