Радио Милева
Преслатко

Мајка и ќерка како од моден магазин: Mилена Антовска и наследничката во сличен стајлинг со кој мамат погледи (фото)

Мајка и ќерка како од моден магазин: Mилена Антовска и наследничката во сличен стајлинг со кој мамат погледи (фото)

Веќе е крајот на месец септември, а со тоа и есената е во полн ек, па наместо сонце се повеќе се зачестени дождови, а летната гардероба ја заменуваме со есенска.

Кога не е пред ТВ екраните, а паузираше со породилното отсуство кое наскор завршува, Антовска најчесто своето време го поминува со своето семејство, односно ќеркичката Лана Марија, бебенцето Јоана и сопругот.

Малата Лана Марија е во период кога како и секое дете ги имитира и сака да биде како родителите, а во случајот ќеркичката на водителката се облече во сличен стајлинг како мама.

Така, на Инстаграм кај Антовска се најде објава на која мајката и ќерката имаат ист стајлинг, есенски и рокерски. Поводот беше меѓународниот ден на ќерките.

Имено, Антовска е облечена во фармерки, маица и црно есенско палто во комбинација со кратки чизми, а таков стајлинг има нејзината ќерка.

Инаку, Лана Марија неодамна наполни пет години и како што вели мама Милена, таа веќе смета дека е голема девојка.

фото:Фејсбук/Мичена Антовска Станковска

Останати вести од Радио Милева