Радио Милева

Мајка и ќерка како од моден магазин: Бојана Скендеровски и наследничката облечени исто (фото)

Мајка и ќерка како од моден магазин: Бојана Скендеровски и наследничката облечени исто (фото)
фото:бојана скендеровски/инсатграм/принтскрин

Ќерките се дар од Бога, реченица која ТВ водителката и пејачка Бојана Скендеровски знае да ја напише кога објавува фотографии од нејзината наследничка.

Малата Искра е во период кога како и секое дете ги имитира и сака да биде како родителите, а во случајот ќеркичката на Бојана сака да биде облечена како мама.

Па така, на профилот на Инстргам кај мама Бојана често може да видиме како Искра си става од карминот на мама, ги носи нејзините високи потпетици, шапки…

фото:бојана скендеровски/инсатграм/принтскрин

Сега за да им биде интересно и забавно на двете, особено на помалта, мајката и ќерката се облекоа исто, како од модно списание.

 

View this post on Instagram

 

Мајка и ќерка?

A post shared by Bojana Skenderovski (@bojanaskenderovski) on

Изборот паднал на црно –бел бохо фустан во кој позираа заедно.

Оправнано, тука беа и коментарите со симболи од срциња и пофалбите на нивна сметка.

фото:бојана скендеровски/инсатграм/принтскрин

Инаку, за потсетување, Бојана Скендеровски во месец јули 2019 година го роди и синчето Ѓорѓи.

Останати вести од Радио Милева