Радио Милева
ја прозва

Маја Николиќ ја прозва Теа Таировиќ: „Имаш интимно видео, а глумиш дека си светица“

Маја Николиќ ја прозва Теа Таировиќ: „Имаш интимно видео, а глумиш дека си светица“

Пејачката Теа Таировиќ неодамна го напушти студиото за време на една емисија откако и беше поставено прашање за нејзиното експлицитно видео.

Имено, водителот ја праша Теа дали експлицитното видео за кое се зборуваше и помогна во кариерата, а таа одби да одговори. Потоа, ја праша дали може да биде само со еден маж или мора да има два партнери, а тоа ја налути пејачката.

-Теа не можеше да верува што ја снајде. Изгуби контрола. Му кажа на водителот дека е безобразен, па веднаш ја напушти емисијата, вели изворот.

Ова ситуација сега ја прокоментира и нејзината колешка Маја Николиќ.

-Никогаш не напуштив емисија, ние сме јавни личности, секој може да праша што сака. Водителот со право ја праша како тоа се случило, а таа вели дека нема коментар. Па зошто беше дел од тоа? Дозволи некој да те снима и да те пушти во етер, а потоа доаѓаш на ТВ и глуми-ш светица?, изјави Маја во „Гранд магазин“, па го прокоментира и експлицитното видео на Теа.

-Секој си прави маркетинг како што сака. Мене тоа ми е глупаво и ниско. Никогаш нема да се занивам со тоа. Сите знаат како пејам. Ова е време на скандали, секој ден читаме како некој починал и покрај сите тие вести добиваш еден таков скандал. Не треба да ја поврзуваме музиката со експицитни видеа. Но ете, постојат две личности кои ја градиле кариерата на таков начин“ изјави Маја и додаде:

-На дами како Снежана Ѓуришиќ, Ана Бекута, Јелена Томашевиќ, па и на мене, на нас тоа не ни ни треба. Но, не гледаат сите жени на ист начин.Тоа може да се очекува од некои млади, новокомпонирани пејачки…изјави Николиќ.

фото: принтскрин/инстаграм/немања николиќ/приинтскрин/принтскрин/амиџи шоу

Останати вести од Радио Милева