Радио Милева

Маја Беровиќ ја ископира Љупка Митрова: Двете во иста модна комбинација – на која подобро и стои?

Маја Беровиќ ја ископира Љупка Митрова: Двете во иста модна комбинација – на која подобро и стои?
фото: Принтскрин/иснтаграм/љупкамитрова/мајаберовиќ

Кога станува збор за модата, јавните личности знаат да се појават во различни модни комбинации.

Понекогаш се случува една јавна личност да носи една иста модна комбинација на повеќе случувања, но и две јавни личности да се облечат во иста комбинација.

Пејачката Маја Беровиќ пред некој ден ја издаде песната „Имам проблем“ со Аца Лукас која ја сними во дует.

На промоција на дуетот, Беровиќ се облече во краток црно – црвен фустан со жолт натпис.

фото: Принтскрин/инстаграм/мајаберовиќ

Ваков ист фустан пред еден месец носеше и македонската инфлуенсерка Љупка Митрова. Љупка со иста ваква модна комбинација позира пред автомобил.

фото: принтскрин/инстаграм/љупкамитрова

Инфлуенсерката виде дека Маја носи ист фустан, па на социјалните мрежи ја сподели фотографијата од Беровиќ и порача: „Чао Маја, после еден месец“.

фото: Принтскрин/инстаграм/љупкамитрова

Исто така следебениците на Љупка ја забележаа истата модна комбинација, но порачаа дека на нашата Македонка поубаво и стои.

„Хахаха, Љупка каде се губи Маја. На тебе 100% подобро ти стои“ е еден од коментарите на социјалните мрежи.

фото: принтскрин/инстаграм/љупкамитрова

 

„Секојпат оригинална Љупка, овој пат ископирана од Маја Беровиќ. Маја има ист фустан како твојот“ е друг коментар.

фото: Принтскрин/инстаграм/љупкамиторва

Љупка и Маја во ист фустан, на која подбро и стои?

фото: Принтскрин/инстаграм/љупкамитрова/мајаберовиќ

Останати вести од Радио Милева