Мегафон
ЕУРО 2020

Маестро Симон Трпчевски со концерт во Букурешт ја загрева атмосферата пред Украина (ФОТО)

Маестро Симон Трпчевски со концерт во Букурешт ја загрева атмосферата пред Украина (ФОТО)

Македонскиот пијанист Симон Трпчески, инаку еден од најголемита навивачи на македонската фудбалска репрезентација во Букурешт за време на дебитантскиот настап на нашата фудбалска репрезентација, денеска на ден пред вториот меч на Македонија на Еуро 2020 ќе се престави и самиот пред романската публика. Нашиот маестро вечерва има концерт во „Сала Радио Букурешт“ од 19 часот, кој ќе биде своевидна подгововка за утрешниот дуел со Украина.

Маестро Трпчески беше на трибините на Националната Арена во Букурешт и на дуелот со Австрија, а таму ќе биде и на дуелот со Украина утре. Неговата поддршка е несебична и добредојдена, како и од секој вистински Македонец кој ужива во момемтите за фудбалски незаборав. А својата виртуозност на пијаното ќе ја потврди денеска пред романскиот аудиториум.