Радио Милева
критики

Мадона како од филм за возрасни: Пејачката објави нови провокативни фотографии, па ги разбесни фановите – „Подобра си од ова“

Мадона како од филм за возрасни: Пејачката објави нови провокативни фотографии, па ги разбесни фановите – „Подобра си од ова“

Мадона (63) треба да ја понесе титулата на кралица на скандалите затоа што тоа е тоа со што повеќе се занимава од музиката.

По 40 години на сцената, пејачката Мадона и понатаму знае да ги шокира обожавателите.

Овојпат на социјалните мржеи објави серија од неколку разгоелни фотографии кои наликуваат на  оние од содржините за возрасни.

Освен на истите што ѝ се гледаат голите гради, пeјачката позирала во компромитирачки пози.

И покрај цензурираната содржина на Инстаграм, на двете фотографии пејачката ги покажа брадавиците, а на една задникот.

„Ангелите ме чуваат“, напиша таа во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Иако на фотографиите собра бројни лајкови, нејзините следбеници ја искритикуваа.

„Што се случило?“, „Престани да користиш толку фотошоп“; „Веднаш да најдеш нови хоби“; пишуваа следбениците.

фото: инстаграм/мадона

Останати вести од Радио Милева