Радио Милева
не ја бива... баш за се'

Маца – Дискреција во многу нешта е без конкуренција: Познатата босанска старлета на квиз докажа дека убавината е минлива, а глупоста… вечна! (ВИДЕО)

Маца – Дискреција во многу нешта е без конкуренција: Познатата босанска старлета на квиз докажа дека убавината е минлива, а глупоста… вечна! (ВИДЕО)

Учесниците во реалното шоу „Задруга“ не се двоумат да ја понудат својата интима на послужавник. Со публиката споделуваат како функционираат, колку знаат и умеат, особено во постела, а и вон неа…

Се чини дека на повеќето „ријалити ѕвезди“ ниту општите поими не им се баш посилна страна, па така и познатата босанска старлета Маца – Дискреција пред неколку години покажа дека нејзиното знаење не е на ниво ниту на дете од прво до четврто… одделение.

Имено, Маца учествуваше во квиз, каде ја прашаа: „Една деценија е период од 10 или 20 години“, на што таа ладнокрвно одговори:  „20“!

Шокираниот водител Милан Калиниќ потоа ја праша колку години има во еден век, а старлетата откако се помисли, одново „тресна“:  „12“!

„Добро, ова сега е мало трик прашање. Мацо, значи нема ниту една деценија во еден век, според тебе така? Според твоите пресметки ти би требало да имаш 2,3 века… “ – рече  водителот откако маца му кажа дека наскоро ќе полни  27 години.

Инаку, Маца Дискреција учествуваше во споменатиот квиз за време на одвивањето на реалното шоу „Задруга 1“, а видеото повторно стана деновиве вирално и прошета по социјалните мрежи. Колку да потсети дека убавината е минлива, а глупоста… вечна!

Како изгледаше сето тоа погледнете подолу:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJEBANO (@sjebano2)

Фото: Инстаграм принтскрин/sjebano2/maca_diskrecija_special

 

Останати вести од Радио Милева