Радио Милева
отворено

Луна никогаш не би му простила на Марко за ова: „Не можеш да ме изневеруваш имаме дете, тоа е предавство“ (фото)

Луна никогаш не би му простила на Марко за ова: „Не можеш да ме изневеруваш имаме дете, тоа е предавство“ (фото)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја започнаа врската пред четири години пред камерите во  реалното шоу „Задруга“, а пред една година ја добија ќерката Миа.

Победничката на втората сезона на „Задруга“ на Инстаграм објави дека сега чекаат второ дете и дека се пресреќни поради новото засилување во семејството.

Животните ситуации ги зближија, се запознаа, созреваа, а сега во заедничко интервју открија дали би снимиле филм за нивниот живот, што најмногу ги боли, но и што никогаш не би си простиле.

Популарниот пар раскажал што најмногу ги повредило, но и што никогаш не би си простиле и што никогаш нема да преболат.
Тие открија како гледаат на неверството, а и како ќе изгледа филмот што ќе го снимат за животот.

– Не можеш да ме изневеруваш. На крајот на краиштата, ние сме во брак, имаме дете, секако дека сум против тоа. Не знам што ќе се случи утре. Еве ќе кажам дека тоа е предавство. Некој со кој делиш парче леб, толку години, а тој те изневерува. Да ми забие нож во грб. Па, тоа би ме повредило – истакнала Луна.

– Се согласувам со Луна – заклучил Миљковиќ.

– Не би се вратила во минатото. Тоа што се случува сега и во иднината, тоа можеби. Никогаш не вели никогаш. Не сакам повеќе да зборувам за минатото, и мене ми е здодевно. Гледаме само напред – изјавила Луна.

– Не вреди да се ископа нешто што поминало. Ќе се снимаме самите себе, некои од најинтересните делови од нашиот живот кои стриктно би се однесувале само на нас – изјавил Марко.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Луна Ѓогани

Останати вести од Радио Милева