Радио Милева
најдолгата разделба

Луна и Марко ја оставија ќерката кај Анабела и тргнаа во исполнување на желбите (фото)

Луна и Марко ја оставија ќерката кај Анабела и тргнаа во исполнување на желбите (фото)

Марко Миљковиќ и Луна Ѓогани поднеле барање за виза за Америка, која конечно ја добиле, а сега откако ја поминале границата ја објавиле својата прва фотографија.

– Не е многу лесно да се добие виза. Има многу работи што треба да се погледнат. Тие сакаат да истражат сè и јас го поддржувам тоа. Сè треба да биде совршено. Луѓето од амбасадата проверуваа се и им се заблагодарувам што ни дадоа виза за влез во САД – рече таа.

Поранешната учесничка во реалното шоу призна дека е многу среќна бидејќи Америка е нејзината голема желба.

– Многу сум среќан. Знам дека помислиле кога ја кажав добрата вест дека можеби сум бремена. Не е тоа, но одиме во Америка. Мојата најголема желба, посакувано патување, од кога сум родена… Јас сум некој што ги сака Бритни Спирс, Кардашијан, Зак Ефрон, Холивуд што го обожавам. Јас живеам во тој Холивуд во мојата глава. Многу сум среќна, возбудена, имам некоја позитивна нервоза – изјави Луна.

Да потсетиме, Луна во една прилика рече дека нема да ја однесе ќерка си Миа на патување и дека Анабела ќе се грижи за неа.

-Мала е за толку долго патување. Од Белград до Лос Анџелес ни се потребни 20 часа. Нам ни е тешко, не на неа. Анабела ќе се грижи за неа. Ќе и се јавувам по 300 пати на ден, многу ми е тешко. Ова е најдолгата разделба – истакна таа.

фото:Alo.rs/Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева