Радио Милева
тестирање на тв

Луна Ѓогани пресече: „Ја вадам бурмата!“

Луна Ѓогани пресече: „Ја вадам бурмата!“

Ријалити улесниците Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ гостуваа во една емисија и ги „тестираа“ колку добро се познаваат.
Имено, водителот на емисијата им го постави следното прашање:

– Што е Луна во подзнак?

Марко во тој момент замолкна, а Луна низ смеа додаде:

– Не, бурмата ја вадам сега, барам адвокат да дојде овде веднаш, за веднаш да се разведеме – се пошегува Луна.
– Не ја вади бурмата сега на телевизија – додаде Марко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Miljkovic (@marko.miljkovic)

– Лав, го спасив бракот – изјави Марко во емисијата „Квиз“ на ИЏТВ.

Во продолжение на емисијата Луна и Марко одговараа на прашања од различни сфери на животот, а Луна во еден момент се осврна и на врската со Анабела.

Прашањето беше:

– Кога последен пат Луна се скарала со Анабел?

– Не знам – рече Марко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marko Miljkovic (@marko.miljkovic)

– Тука ќе бидам искрен, последен пат се скаравме кога бевме во реално шоу, по една емисија надвор од реалното шоу бевме во лоши односи. Кога седнавме заедно, разговараа и си кажаа што ги мачи, од тогаш не сме се карале. Грев е мајка и ќерка да имаат таков однос – рекла Луна.

– Ниту ме интересира, ниту сум информиран – додаде Марко.

Да потсетиме, Луна и Марко се венчаа по реалното шоу „Задруга“, а по бракот ја добија ќерката Миа.

фото:Принтскрин/Пинк/Амиџи шоу

Останати вести од Радио Милева