Радио Милева
„пукна тиквата“

Луна Ѓогани го исфрли Марко од станот: Ова се причините поради кои славниот пар се разведува (фото)

Луна Ѓогани го исфрли Марко од станот: Ова се причините поради кои славниот пар се разведува (фото)

Кога пред неколку дена Луна Ѓогани имаше роденденска забава, сите беа изненадени бидејќи нејзиниот сопруг не се појави. Сепак, Марко после тоа проговори и објасни зошто не присуствувал на роденденот на Луна.

Иако тогаш веќе се шушкаше дека на повидок е разводот на Луна и Марко, Миљковиќ тоа го демантираше. Меѓутоа, веднаш по неговата изјава, приказната за неговото неверство стигна до медиумите, што доведе до конфликт меѓу славната двојка. Имено, според приказната на извор близок до брачната двојка, кавгата настанала затоа што Марко наводно ја изневерил Луна пред два месеци во еден белградски клуб, за што таа дури сега дознала. Штом го слушнала тоа и го видела видеото што и го покажале нејзините пријатели, а на кое Марко прегрнува атрактивна бринета, Ѓогани му порача на Миљковиќ да го напушти станот.

– Не знам што му се случува на Марко во последно време, но тој повеќе не е човекот каков што беше пред година или две. Не можам да кажам, тие навистина се сакаат, но тој не требаше да и го прави тоа. Тој знае дека илјадници луѓе во Белград ја сакаат и знаат Луна и дека ќе и пренесе сѐ. Меѓутоа, таа вечер испил доста, девојките го привлекувале, што една бринета не го оставила цела вечер, а потоа се случило тоа што се случило. Инаку, тој често излегува сам со своето друштво, додека Луна е дома со ќерка си – вели добро упатен извор за „Република.рс“ и додава дека Ѓогани тешко го поднела наводното неверство на Марко и дека му предложила да го напушти станот, а повремено да доаѓа поради нејзината ќерка која е приврзана за него:

– Сите од околината на Луна знаеја за тоа, но не сакаа да и кажат бидејќи, знаете што велат, никогаш не треба да се впуштате во брачни проблеми. Меѓутоа, кога почнала да му се жали на Марко, нејзините пријатели и покажале видео на кое тој флертува со оваа бринета со која бил многу интимен. Штом го видела тоа, Луна заплакала, но брзо се освестила заради детето. Таа отворено разговарала со Марко и му рекла дека не сака да го гледа, и да го напушти станот додека не решат што да прават. Затоа тој не се ни појавил на нејзиниот роденден, а, како што можете да видите, нивните социјални мрежи со месеци не функционираат вообичаено.

Фото: Принтскрин/Рајко Ристиќ/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева