Радио Милева

Луна Ѓогани се спореди со Карлеуша: „60 проценти од естрадата не знае да пее!“

Луна Ѓогани се спореди со Карлеуша: „60 проценти од естрадата не знае да пее!“
фото:луна ѓогани/инстаграм

Пејачката Луна Ѓогани во моментот е во шоуто „Задруга“ , а во интервју за „Информер хит“, пред да влезе во реалното шоу, рече дека уште од кога започнала да се занимава со музика „ја дочекале со нож“.

“Луѓето не можат да бидат рамнодушни кон мене. Јас сум иста како и Јелена Карлеуша, која, што и да прави, е пречекана со нож. Или ме обожаваат или не ме сакаат. Иако, оние што не ме сакаат мене се мои најголеми обожаватели, јас сум нивна опсесија “, рече таа.

Луна стана хит на Интернет со еден од настапите каде пееше во живо, а фановите и пишуваа дека звучи навистина лошо и не знае да пее.

фото:луна ѓогани/инстаграм

“Знаете што, 60% од естрдата не знае да пее, но никој не ги допира. Само мене. Снимката не тврди дека не знам да пеам, тоа е направено во еден клуб, каде што само мојот глас се слуша над намалената матрица и микрофонот. Диџејот стави нешто во микс, каде што се слуша само мојот глас, а како што пеам се задишувам затоа што играм нон-стоп. Ако влезете во тој клупски профил, ќе видите дека сите јавни личности што настапуваат таму звучат така.Има и такви кои звучат полошо од мене “, истакна Луна.

Останати вести од Радио Милева