Радио Милева
Знае што сака

Луна Ѓогани како искусна родилка бара посебен третман за втората бременост

Луна Ѓогани како искусна родилка бара посебен третман за втората бременост

Луна Миљковиќ интензивно подготвува терен за доаѓање на уште едно дете во нивниот дом. Како што и самата често истакнуваше за време на првата бременост со ќерката Миа, била неподготвена на се’ што доаѓа, но сега решила се’ да организира однапред.

Како што дознаваат српските медиуми, бременоста ќе се води на приватна клиника, со лекар кој во првата бременост бил задолжен да се погрижи се да помине во најдобар ред, додека таа ќе се породи на Гинеколошко-акушерската клиника „Народни фронт“.

– Луна е презадоволна од третманот кој го имала во првата бременост, па решила да не го менува својот гинеколог. Иако прегледите во приватната клиника не се ни најмалку евтини, таа не е премногу загрижена, бидејќи го сака само најдоброто за своето бебе. Во првата бременост потрошила 3.000 евра за прегледи, крвни тестови, брисеви и ултразвучни прегледи, па така ќе биде и овој пат – вели извор кој открива каде ќе се породи Миљковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

– Иако бременоста се води во приватна клиника, таа ќе се породи во државна болница. Има голема доверба во лекарите кои работат таму, а веќе изразила желба по породувањето да биде во апартман – вели изворот и додава дека Марко се грижи за својата сопруга уште повеќе отколку кога таа за прв пат забременила.

– Луна овој пат е многу поопуштена, поради што не посветува доволно внимание. Таа влече торби од продавница, ја носи ќерка си со часови, ја чисти куќата и се труди. Ова многу му пречи на Марко, кој ја предупредува и ја спречува да се изложува на ризик. Сè уште не поминале четири месеци кога фетусот станува посилен, па во моментов фокусот е на тоа Луна да ја одржи бременоста и се’ да оди добро – заклучува изворот за Ало.рс

Луна пред неколку дена откри дека ќе се породи во јуни, можеби на истиот датум кога ја родила ќерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

– Господ одлучи да останам во друга состојба, не планирав, се случи. Терминот е во јуни, и тогаш ја родив Миа. Па, како да сум планирала, но навистина не. Имам чувство дека ќе родам момче. Ќерката повеќе се врзува за татко и и личи на него, би сакала сега да биде момче и да биде син на мајка – изјавила таа.

Луна неодамна откри дека нејзиниот сопруг Марко Миљковиќ повеќе не сака да се занимава со заедничкиот канал на Јутјуб, па таа ќе ја преземе целата работа. Инаку, Миљковиќите заработуваат од Јутјуб, а тоа не го кријат.

фото:Пинк принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева