Радио Милева

Лука не е единствен: Наташа Беквалац физички се пресметувала и со поранешниот сопруг?

Лука не е единствен: Наташа Беквалац физички се пресметувала и со поранешниот сопруг?

Наташа Беквалац и пред Лука Лазукиќ имала бурни кавги со некогашниот сопруг, ракометарот  Љуба Јовановиќ.

А бидејќи сегашниот сопруг физички ја нападнал, поради што Беквалац заврши во болница, испливаа и нови детали од минатото на поп ѕвездата.

-Наташа и Љуба во текот на две години брак имаа бурни кавги. Со текот на времето нивните кавги кулминараа и со физичко пресметување. Таа неколку пати го гаѓаше со пепелник, чаши дури и со фен за коса. Кога сфатиле дека отишле предалеку, одлучија да се разведат, вели добро известен извор.

Тој додава дека Јовановиќ не можел да ги поднесува  хистеричните напади на пејачката:

– Се караа околу се, на пример, околу патувањата на кои одела со сестрите и другарките, без него. Исто така и сметаше што Љуба не сакаше да оди со неа на нејзините настапи или што не сакаше да излегува со неа. Тој е повлечена личност и не сака да се експонира, а на Наташа тоа и пречеше, вели изворот.

Според него сите кои ја познаваат Ната знаеле дека и овој брак ќе заврши на овој начин.

-Без оглед на тоа колку била хистерична, Лука не требаше да ја удари. Не ми е јасно зошто никој не и ја кажал вистина за него. Тој ги лаже луѓето околу себе, се прави дека има пари, ги плаќа патувањата, а троши позајмени пари. Мислам дека должи околу 10 000 евра. Па, дечкото никогаш ништо не работи, а научен е на луксузен живот, вели изворот.

Наташа зад себе има три брака, со Данило Икодиновиќ со кого ја има ќерката Хана, со Љуба Јовановиќ и третиот,  можеби и не последен со Лука Лазукиќ.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева