Радио Милева
Плати 10.000 евра за песна и 20.000 евра за спот

Лудило од видео: Рада Манојловиќ како Шерон Стоун и жешка водителка… (ВИДЕО)

Лудило од видео: Рада Манојловиќ како Шерон Стоун и жешка водителка… (ВИДЕО)

Српската фолк пејачка  Рада Манојловиќ  денеска го објави видеото за песната “Пола два”, а ова е најскапиот видео во нејзината кариера, зашто за него долгоногата Рада искешира околу 20.000 евра.

Автор на песната “Пола два” е Млаѓан Динкиќ, кому,  како што се шушка, Рада му платила 10.000 евра за песната.

Видеото го режираше Харис Дубица, а во него Манојловиќ се појавува во неколку различни улоги – од копирање на познатата сцена Шарон Стоун во “Основен инстикт”, преку секси презентерка на временската прогноза, па се учесник во жирито на “Ѕвездите на Гранд”.

Но, тоа не е сè:  Рада во спотот е исто така и хероина – лик од една позната видео-игра, нинџа и што ти уште не …

Погледнете го видеото за песната “Половина два”, па одлучете во која улога секси Рада најмногу ви се допаѓа:

Останати вести од Радио Милева