Радио Милева

Луда цифра: Ќе ви се сврти во умот кога ќе видите колку заработува Кајли Џенер од само една објава на Инстаграм!

Луда цифра: Ќе ви се сврти во умот кога ќе видите колку заработува Кајли Џенер од само една објава на Инстаграм!

Кајли Џенер можеби не е наследената личност на Инстаграм, но дефинитивно најмногу заработува по пат на оваа социјална мрежа.

Таа официјално е прогласена за највредна ѕвезда на Инстаграм.

Според податоците на „D’Marie Analytics“, Кајли сега заработува неверојатни милион долари само за една објава. Тоа значи дека таа за производите кои ги рекламира добива дебело салдо на сметка.

Wearing DOLCE matte lip today just in case you were wondering ? @kyliecosmetics

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on


Кајли е светски бренд, иако многумина на тоа превртуваат очи. Но реалноста е дека оваа млада жена прави пресврт во рекламната и маркетинг индустрија која многу професионалци се уште не ја искусиле, изјавува директорот на компанијата за аналитички податоци.

Титулата највредна на социјалните мрежи пред Кајли ја имаше Бијонсе.

Останати вести од Радио Милева