Мегафон

Лозано ја препеа “Left outside alone” на Anastacia (ВИДЕО)

Лозано ја препеа “Left outside alone” на Anastacia (ВИДЕО)

По повод скопскиот концерт на една од најдобрите светски поп изведувачи Anastacia, македонскиот пејач Влатко Лозаноски се потсети на хитот со кој што растеше и тој но и неговата генерација.

На 15 мај во Вип Арена Борис Трајковски, Anastacia ветува дека ќе приреди вечер за паметење со неколкучасовен концерт во рамките на нејзината светска турнеја.

Нејзиниот голем хит Left outside alone испеан од извонредниот вокал на нашиот Лозано звучи вака (симни го видеото од следниов линк):

https://wetransfer.com/downloads/d3b181ebb6e4cf434ec02f9e0d08437920180508132530/0769b0

 

 

 

Останати вести од Мегафон