Радио Милева
комфорот е ин

Лоба и Лила во исто: Овој модел на чизми го избраа и двете – модерни урбани и совршени (фото)

Лоба и Лила во исто: Овој модел на чизми го избраа и двете – модерни урбани и совршени (фото)

Лила Филиповска и Викторија Лоба се едни од најбараните јавни личности во земјава кога е во прашање инфлуенсерството кое го работат преку своите профили на социјалните мрежи.

Секој ден, месец или одредена сезона, тие имаат да им сугерираат на своите следбеници со нешто, а овој пат се погоди и Лила, а и Лоба да носат нешто исто на себе и двете да покажат дека тоа е „ин“ за оваа есенска сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Имено, пејачката и водителката избраа да носат многу сличен модел на ремни женски чизми, можеби  различен бренд, но моделот е доста сличен – кај едната во карамал  нијанса, а кај другата црни.


Рамните обувки се вистински моден погодок за дамите кои не се зависнички од високи потпетици, а својот стајлинг умеат да го комплетираат и со ваквите тренди модели кои се надополнуваат и во спортска и во поелегантна комбинација.

На Лоба и Лила им прилегаат совршено, а не се сомнемаме дека на своите следбенички им беа инспирација.

Останати вести од Радио Милева