Радио Милева
шокантно-интригантна

Љупка Арсовска во новото „IDJ Show“ клекната на колена со исплазен јазик и среден прст провоцира: „Нема да на јадете подобра риба“! (ФОТО)

Љупка Арсовска во новото „IDJ Show“ клекната на колена со исплазен јазик и среден прст провоцира: „Нема да на јадете подобра риба“!  (ФОТО)

Атрактивната македонска пејачка Љупка Арсовска привлекува се’ поголемо внимание со секоја своја нова појава… Во „Ѕвездите на Гранд“ дојде да си ги оствари своите музички соништа, а ги разбранува еротските,предизвикувајќи „лудница“ со својата „кардашијановска“ задница!

Таа ги освои симпатиите на многу гледачи кои ја следеа во ова натпреварување, но големо внимание привлече и поради фотографиите и снимките што ги објавува на социјалните мрежи. Така беше во „Гранд“ , така е и сега во новото музичко талент натпреварување наречено „IDJ Show“.

Во жирито на ова шоу се Теодора Џехверовиќ, Реља Поповиќ и Дарко Димитров, иако, во првите емисии, кои се замислени како аудиција, се менуваат членовите на жирито, а дури во следните кругови се очекува натпреварувачите да пеат пред Теодора и Реља и Дарко.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ljupka Arsovska (@ljupkarsovska)

Но уште пред шоуто и да започне, атрактивната Љупка  веќе успеа да го привлече вниманието. И со своето пеење, но и со новиот провокативен имиџ и однесување, зашто ретко кој останува рамнодушен на изгледот на оваа сексапилна Македонка.

„Нема да најдете подобра риба!“ споделила Љупка покрај една од своите последни шокантно-интригантни Инстаграм објави направени пред снимањето на споменатата емисија, каде е сликана во провокативни пози, клекната на колена со исплазен јазик како пожажува среден прст и провоцира.

Бујно надарената пејачка со ова најави дека ќе се појави во повеќе предизвикувачки изданија, по што нема сомнение дека гледачите поради неа ќе имаат причина повеќе да го следат ова музичко натпреварување.

Фото: Инстаграм принтскрин/ljupkarsovska

Останати вести од Радио Милева