Радио Милева
Како во турска серија

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Љубовницата и сопругата се менуваат во новото љубовно гнездо на Душко Тошиќ  во Истанбул: Ана заминала, Карлеуша дојде? (ФОТО)

Душко Тошиќ, кој сега игра во Турција за прволигашот Касимпаша, побара од клубот да му обезбеди сместување во кое ќе живее во иднина. Досега тој беше во фудбалскиот камп, а од оваа недела ќе има на располагање стан каде ќе може да прима и посети.

Тошиќ се реши на овој чекор како претпазливост затоа што пред неговата сопруга сè уште тврди дека тој не ја познава Ана, па е во паника дека некои балкански туристи, кои се повеќе ги има во Истанбул, не би ги сликале во луксузниот хотел, во кој престојувала поранешната сопруга на Пеѓа Близнац до саботата, а Тошиќ ја посетил.

Челниците на клубот му излегоа во пресрет на барањето и му пронајдоа стан кој има приватно обезбедување, а целата област е покриена со камери. Според нашите информации, овој комплекс се наоѓа во близина на стадионот на кој тренира Душко два пати на ден. Оазата на мирот каде што ќе живее Тошиќ неодамна е изградена и има само неколку станбени единици. Зградите се опкружени со борова шума, а базените се изработени во најмодерен стил, па водата тече како река.

Ана веќе се врати во Белград со другарките, кои овој пат ги зеде како параван, а следниот пат кога ќе замине кај Тошиќ во Истанбул, ќе биде сместена во нивното ново љубовно гнездо, каде што ќе остане сега и неговата сопруга Јелена Карлеуша на неколку дена.

Да потсетиме, Ана замина со Тошиќ истиот ден кога тој го потпиша договорот, но по три дена се врати во Белград. Една недела подоцна, таа ги спакува куферите и повторно отиде кај нејзиниот партнер во Турција. За тоа време, Карлеуша се обидува да ги убеди сите дека нејзиниот сопруг и е верен и дека тој никогаш не се сретнал со Јовановиќ.

Сепак, сопругата на Душко Тошиќ вчера отпатува во Турција со својот ПР менаџер и неговиот пријател, а само неколку часа претходно неговата љубовница Ана Јовановиќ се врати во Белград. Сопругата на Душко мораше да оди на извидување по секоја цена за да се увери дека сопругот не ја лаже. Сепак, Ана и Душко се веќе добро уиграни и како одлично координиран тим  се грижат за секој детал, па и љубовницата и сопругата никогаш да  не се сретнат, пишува српски Курир.

Останати вести од Радио Милева