Љубов и Секс

Зошто врска, а не секс за една вечер?

Зошто врска, а не секс за една вечер?

Сметате дека се што ви треба е само секс, не сакате да трпите љубомора, проблеми, караници, тешки чувства, не ви треба одговорност, сакате само да се забавувате. Ви се чини дека сексот за една ноќ е идеално решение, но не е баш така.

Секако сексот за една ноќ е исто така забавна работа и не треба да се бега од тоа, но сексот во врска може да биде многу поинтересен и еве зошто:

Вашето момче знае точно што сакате

Секогаш е подобро покрај себе да имате некој кој знае каде треба да ве допре, а каде не и што треба да прави, а што не.

Поголеми се шансите за оргазам

Сексот во врската им помага на жените полесно да свршат, а тоа го докажале и бројни истражувања. Можеби причината е поради тоа што знае точно што прави, а можеби и затоа што се чувствувате попријатно.

Пробување нови работи

Многу е поверојатно некоја валкана идеја да ја споделите со момчето, отколку со некој кој не ви е близок.

Галење

Кога сте во врска, сексот доаѓа во пакет со галење пред и потоа, речиси секој пат, а тоа секако е предност.

Не е голем проблем кога ќе се случи нешто „непредвидено“

Кога ќе кажеме непредвидено, мислиме на непријатно. Не ни е сеедно пред партнерот, но сепак полесно се поминува кога си со некој кој те познава.

извор:нетпрес.ком.мк