Љубов и Секс

Зошто некои мажи не се љубоморни кога партнерката кокетира со други?

Зошто некои мажи не се љубоморни кога партнерката кокетира со други?

За разлика од повеќето жени, мажите ретко ги изразуваат своите чувства отворено и не сакаат да зборуваат за тоа што мислат, особено кога станува збор за партнерства. Една од работите што тој никогаш нема да ви ја признае е љубомората.

Имено, кога ќе го видат партнерот како флертува со друг маж, тие нема да покажат никаква емоција, но во тој момент ќе се јадат сами однатре.

Ако мислите дека само дамите уживаат во комплименти, се лажете. Мажите исто така сакаат да слушаат пофалби од нивниот поубав пол. И им требаат зборови што изразуваат внимание, љубов и наклонетост, бидејќи тие можат многу да променат во партнерството. Затоа, не двоумете се да испратите комплимент до вашата сакана личност ако има добра причина за тоа.

Исто така, имајте на ум дека солзите не се резервирани само за дами. И мажите плачат, што е сосема во ред, но тие не го покажуваат тоа.

Романтични филмски сцени лесно ќе ве расплакаат, а посилниот пол може да реагира на ист начин. Тој не само што нема да го признае тоа, туку и ќе ви каже дека гледате глупости, а потајно ќе ги брише солзите.

извор:popara.mk