Љубов и Секс

Жените откриваат зошто не го сакаат оралниот секс!

Жените откриваат зошто не го сакаат оралниот секс!

ОРАЛНИОТ секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за сексуално задоволство и скоро да нема маж на кој не му се допаѓа оваа форма на секс. Сепак, кога станува збор за жени, некои од нив не се толку жешки за тоа.

Жените за 9GAG објасниле што најмногу им пречи во оралниот секс и зошто не сакаат да го практикуваат. Причините може да ве изненадат, па размислете двапати следниот пат кога ќе го убедите вашиот партнер да ве бакне „таму долу“.

Долготрајност

“Додека не трае вечно, понекогаш чувствувам дека трае и никогаш нема да заврши. Кога ќе поминат десет минути, имам чувство дека поминаа 40”.

Нагон за повраќање

“Оралниот секс ме тера да сакам да повраќам и скоро никогаш не правам. Наоѓам други начини да го задоволам моето момче”.

Физички напор

“Едноставно не ми се допаѓа. Премногу е физички напорно”.

Вкус и мирис

“Вкусот и мирисот се неподносливи, дури и кога момчето се тушира. Самата помисла на тоа ме чеша кожата”.

Голтање

“Не ми пречи оралниот секс толку многу, но голтањето е најлошото нешто. Јас не сум обожавател на дегустација на секрети на други луѓе”.

Големина

“И покрај тоа што знам дека момците сакаат орален секс, тоа не е примамливо за мене. Мислам дека причината за тоа е претежно големината на пенисот што ме плаши. Тоа е огромно!” Не е романтично “Кога мојот партнер ме убедува да го сторам тоа, се чувствувам како предмет и сметам дека е понижувачки. Не е воопшто романтично”.

Ејакулација

“Мразам кога момчето ми ејакулира на лицето. Никогаш никој нема да ме присили да претрпам такво нешто. Моето тело, моите одлуки”.

Коса

„Потта што се таложи додека го правиме ова ме одбива, а влакната што завршуваат во мојата уста ме одбиваат уште повеќе“.

Болката

„Оралниот секс скоро секогаш ја повредува мојата вилица. Отежнато дишење „Не можам да дишам и буквално почнувам да се гушам.

Стрес

“Оралниот секс ме притиска затоа што никогаш не сум сигурена дали го правам тоа правилно. Јас секогаш морам да внимавам да не гризам или нешто слично, и тоа ме притиска”.

извор:попара.мк