Љубов и Секс

Слаби или полнички девојки: Познати резултатите од тестовите, мажите кажуваат што претпочитаат

Слаби или полнички девојки: Познати резултатите од тестовите, мажите кажуваат што претпочитаат

Сите мажи во различни истражувања одговорија на истото: жена со вишок килограми изгледа поздраво. Кога тоа ќе го комбинирате со самодоверба и брилијантен стил, тоа е навистина привлечен изглед.

Мажите рекоа дека се чувствуваат поудобно и пријатно со жена која е „помека на допир“. Облините се секси и повеќе ги привлекуваат мажите.

Чувствувајте се самоуверено и експериментирајте со вашата гардероба за да ги покажете вашите исклучителни облини.

За мажите, девојка која вежба и е во добра форма може да биде привлечна, но во повеќето случаи не им се допаѓа кога девојчето е слабо.

Дечко што редовно вежба веројатно ќе најде попривлечна девојка која е исто така спортско девојче како него. Во исто време, општо е прифатено дека слабите жени се секси, па мажите кои имаат слаба девојка покрај себе добиваат поголемо „признание“ од општеството.

извор:попара.мк