Љубов и Секс

Секс поза која не е за секого поради изведувањето – „валкан танц“ за незаборавен оргазам

Секс поза која не е за секого поради изведувањето – „валкан танц“ за незаборавен оргазам

Доколку ви здодеале класичните секс пози и сакате да ги зачините работите во вашата спална соба, тогаш треба да го погледнете ова.

„Daily Star“ во соработка со британски продавници за секс играчки и еротска долна облека, препорачува секс поза која што ја нарекле „Валкан танц“. Но, оваа поза веројатно не е за секој, со оглед на тоа што не е баш лесно да се изведе.

Како тоа изгледа може да погледнете на илустрацијата:

Сексулниот експерт Анабел Најт вели дека оваа поза им овозможила на паровите исто така да се забавуваат во текот на сексуалниот однос.

„Треба да имате атлетски дух за да го изведете ова, но забавно е и секако дека ќе доживеете незаборавен оргазам“, изјавила таа.

извор:точка.ком.мк