Љубов и Секс

Сакате предизвици? Задолжително пробајте ги овие пет секс пози

Сакате предизвици? Задолжително пробајте ги овие пет секс пози

Доколку сакате предизвици тогаш ви ги претставуваме овие пет интересни секс пози кои можете да ги испробате во текот на овие топли денови.

Секси приколка
Оваа поза е многу комплексна и затоа согорува многу калории. Може да се забавувате и во дворот, но пред тоа проверете да не има љубопитни набљудувачи околу вас. Мажот стои зад партнерката и “влегува“ во неа од позади. Таа со рацете се потпира на подот, додека партнерот ѝ ги придржува нозете кои се поставени околу неговата половина.

Балерина
Стоите свртение ден кон друг. Партнерката ја подигнува едната нога и ја поставува на задникот од својот партнер или пак на неговиот колк, а притоа се обидува што повеќе да му се приближи. Ова е идеална поза за брз секс, на мал простор, но и за секс на отворено. Овозможува полесна пенетрација која можете да ја контролирате. Оваа поза можете да ја пробате и додека сте под туш.

Секси центрифуга
Секс авантура на машината за перење алишта додека е вклучена звучи интересно и овозможува посебни вибрации.

Прикриен тигар
Стоечки змеј, прикриен тигар, сокриена змија, се само некои од имињата за секс пози кои мора да ги испробате. Кај овие пози, партнерката е на колена, на работ од креветот во положба на “doggy style“, додека пак телото и грбот и се во паралелна положба со креветот, а задникот малку подигнат.

Секс на топка за пилатес
Искоритете ја топката за пилатес на малку поразличен начин и забавувајте се. Можеби звучи помалку чудно и необично, но може да биде многу интересно бидејќи оваа поза наликува на позата „Жешко седиште“ која подразбира жената да седи во скутот на мажот, свртена со грбот, со нозете префрлени преку неговите нозе.

Во оваа поза жената има водечка улога бидејќи се наоѓа горе па така ја контролира и длабочината на пенетрацијата. Предизвикот е поголем па затоа мора да балансирате што ја отежнува, но дополнително и ја вжештува атмосферата. Освен прекрасната забава оваа поза претставува и силен тренинг за целото тело, па затоа доколку сакате некој дополнителен тренинг или пак да согорите повеќе калории тогаш слободно препуштете се на оваа поза.

извор: точка.мк