Љубов и Секс

Пет причини поради кои мажите немаат желба да водат љубов

Пет причини поради кои мажите немаат желба да водат љубов

Еве што може да биде причината поради која вашиот партнер не е расположен за водење љубов, пренесе „Пинк.рс“.

1. Пари

Парите не се секси тема, освен ако не сте добиле на лотарија и планирате да поделите половина од износот со нив.

2. Вести

Вестите и сексот не одат заедно. Политичките и економските проблеми се одличен начин да додадете стрес во вашиот живот, а не малку романса и акција.

3. Семејство

Било кои семејни теми не се примамливи од сексуална перспектива. Има време и место за такви работи, а пред или после сексот дефинитивно не е време, ниту за приказни за тоа каде води вашата врска.

4. Жалење

Кога станува збор за сексот, мажот сака жената да учествува 100 проценти во моментот заедно со него. А забелешките дека подот е валкан или има прашина на полиците е сигурен начин да го „убиете“ моментот.

5. Несигурност

Мажите не забележуваат неправилности за време на сексот. Па затоа опуштете се и уживајте.

извор: Локално.мк