Љубов и Секс

Не ги мешајте овие две работи: Ова е показател дека си имате работа со партнер кој сака да ве контролира

Доколку се препознаете во следниот текст, не размислувајте туку реагирајте. Константното јавување, проверување каде сте и со кого, и...
Љубов и Секс

Пет феноменални причини да бидете интимни со вашиот партнер секое утро: Ова се благодети кои не треба да ги пропуштите?!

Сексот ја забрзува циркулацијата, го намалува крвниот притисок, ја ублажува главоболката, ја подигнува самодовербата, го подобрува...