Љубов и Секс

Овие три астролошки парови ќе имаат најогнен Ден на вљубените

Овие три астролошки парови ќе имаат најогнен Ден на вљубените

Денеска е еден од најромантичните денови во годината, Денот на вљубените, а многумина веќе испланираа како да го прослават.

За некои од нас ѕвездите си го кажаа своето, па за овие три астролошки парови ова ќе биде најсексуалниот Ден на вљубените некогаш.

Бик и Девица

Бикот ќе се загрее за Девицата и најверојатно тоа ќе го чува како тајна, додека Девицата ќе излезе од својата комфор зона и ќе го направи првиот чекор. На Девиците моментално им е потребно многу внимание, а Биковите се во потрага по возбудливи шанси.

Близнаци и Вага

Ова е многу динамичен пар и нивната ментална конекција, која е типична за воздушните знаци, ќе ја стави во втор план романтиката. Близнаците ќе бидат опиени од неодоливиот шарм на Вагата, ќе ѝ дадат многу комплименти, па ќе ја воодушеват со својата снаодливост и блескав ум. Вагата ќе бара врска, а Близнаците ќе бараат пријател со кој ќе можат да ѝ се препуштат на страста, што нема да биде проблем сè додека комуникацијата им биде искрена.

Рак и Риби

Односот на овој астролошки пар може да се спореди со “лет на магичен килим“. Кај Раковите моментално е изразена потребата за романтика и креативност, додека Рибите сакаат патување, што значи дека двата знака се во потрага по нешто поегзотично и поспонтано. Страста едноставно ќе експлодира помеѓу нив, сè додека егото им е “спуштено ниско“.

извор: точка.мк