Љубов и Секс

Не мора да ви каже: 5 знаци кои покажуваат дека партнерот го изгубил интересот за вас

Не мора да ви каже: 5 знаци кои покажуваат дека партнерот го изгубил интересот за вас

Женската интуиција ретко греши, а ова се знаците дека тоа е навистина така.

Тоа ви го кажува интуицијата

Не можете да ја излажете женската интуиција. Внатрешната анксиозност не доаѓа без причина. Не можете одеднаш да се разбудите наутро со чувство дека нешто не е во ред.

Престанал да планира состаноци

Доколку мажот сака да комуницира со вас, нема да има време дури ниту за итен состанок. Доколку е премногу зафатен и немате поим кога повторно ќе го видите, тоа е лош знак.

Ретко ви пишува и ви се јавува

Доволно е да се правда дека е зафатен, постојано во метеж и дека има многу проблеми или пак дека му се расипал телефонот. Вистина е дека луѓето секогаш наоѓаат време за саканата личност.

Повеќе не се шегува со вас

Вашиот однос има тажен крај, доколку вашиот партнер одлучи повеќе да не се шегува со вас.

Не е љубоморен

Доколку вашиот партнер сака врска, тогаш вашата искреност и верност му се важни. Но, доколку престане да биде љубоморен и повеќе не ве прашува некои лични работи тогаш треба малку да размислите за тоа.

извор: точка.мк