Љубов и Секс

Еве што прво помислуваат мажите кога ќе видат целулит на вашето тело

Еве што прво помислуваат мажите кога ќе видат целулит на вашето тело

Скоро секоја жена во светот има целулит (над 90 проценти над 18 години), а ниту спортистите ниту супермоделите не се поштедени.

Тие ги прашале мажите што мислат за целулитот. Како реагираат мажите кога првпат гледаат целулит врз жена? Еве ги нивните одговори:

-Дали е маснотијата што се гледа на кожата?
-Маснотијата е таа што предизвикува дупки.
-И јас го имам.
-Нормална работа.
-Не сум сигурен што е тоа, но знам дека создава испакнатини на кожата.
-Немам идеа. Дали тоа значи дека има прекумерна тежина?

Тимот постави друго прашање што исто така ги интересира жените … Што прво гледаат мажите на голо женско тело?

-Веројатно нејзините гради, бидејќи тоа е она што најмногу го гледате. Сепак, најдолго ја гледам нејзината вулва.
-Нејзините облини – рамената, градите, половината, колковите и нозете.
-Нејзините тетоважи!
-Нејзиниот стомак.
-Нејзините гради.
-Градите и колковите, зглобовите. Целото лице и вагината.
-Дали има задник или не.

извор:попара.мк